3...2...1...Otwieramy!

Lada dzień zostanie wprowadzony drugi etap zdejmowania obostrzeń, a po nim wyczekiwany przez nas trzeci, który zakłada otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Czekaliśmy na ten moment od... początku wprowadzania obostrzeń, choć zdajemy sobie sprawę z tego, że była to konieczność. Zdrowie najważniejsze! Teraz warto zadać sobie pytanie, czy jesteśmy na to gotowi?

Usiądźcie wygodnie i zapoznajcie się z naszymi radami, które pozwolą Wam przygotować się na największe wydarzenie tego sezonu, czyli ponowne otwarcie Waszego salonu!

Zdrowie, higiena i bezpieczeństwo!

Nie bez powodu piszemy o tym na samym początku. Kto z nas nie ma w torebce zapasowych maseczek jednorazowych i dla kogo mycie przez 30 sekund rąk stało się bardziej automatyczne niż mycie zębów? Chęć zafarbowania odrostów bądź nałożenia hybrydy na paznokcie może niestety przegrać z poczuciem strachu i lękiem, że może jednak w salonie nie jest tak bezpiecznie...

Już dzisiaj postaraj się o zaopatrzenie Twojego miejsca pracy w niezbędne środki ochrony osobistej. Miej spory zapas płynu dezynfekującego, niech Twoi pracownicy używają jednorazowych maseczek, a pudełko z rękawiczkami będzie zawsze pod ręką.

Pomyśl o tym w jaki sposób Twoi klienci mogą zapoznać się z zasadami higieny w Twoim salonie. Umieść dokładną, ale prostą informację na stronie Twojego fanpage'a. Rozłóż ulotki informacyjne! Możesz również dodać informację, gdy klienci będą się rejestrować na wizytę przez naszą aplikację! To naprawdę ważne!

Nasze Klientki, nasi Klienci!

Z panią Ewą od trwałej widziałaś się miesiąc temu? Kasia, która uwielbia zawsze mieć dwa kolory na paznokciach siedzi w domu od lutego? Już prawie zapomniałeś jak wygląda przedziałek Marka, który przychodzi do Ciebie żeby się strzyc już od 5 lat?

Z iloma klientami się nie widzieliście? Na pewno i oni tęsknią za Wami jak i Wy. Bo przecież fryzjer i kosmetyczka to nie tylko specjalista od wyglądu, to także przyjaciel, psycholog i czasami najlepsza przyjaciółka. Zadbaj już dziś o powiadomienie ich (może to byś SMS, który ułożysz sam dzięki naszemu narzędziu do kampanii smsowych) o planowanej dacie otwarcia i przekaż im jak bardzo za nimi tęskniłaś!

Tam kwiatek, tu nowa linia kosmetyków

Wykorzystaj ten czas żeby w końcu zrobić małe przemeblowanie salonu, o którym marzyłaś już od roku. Zainspiruj się nowymi trendami, poznaj nowe marki kosmetyków - to wszystko możesz zrobić online (z dostawą do domu)! Twoi klienci po powrocie na pewno docenią odświeżony wygląd swojego ulubionego salonu i poznają kosmetyki, które specjalnie dobrałaś do ich potrzeb (po szkoleniu, które przeszłaś tydzień temu online). To proste!

Czas przypomnieć sobie Excela!

Oczywiście, śmiejmy się. Nie musisz przeglądać internetów w poszukiwaniu kursów z Excela. Chodzi nam o to, że jest to również dobry czas aby przejrzeć swoje wydatki i budżet jakim dysponujesz. Wiadomo, ta sytuacja odbije się na nas wszystkich, dlatego warto usiąść i zastanowić się na czym tak naprawdę możemy zaoszczędzić.

Mamy nadzieję, że nasze rady choć trochę pomogą Wam przygotować się do ponownego otwarcia Waszych miejsc pracy i pamiętajcie, Estetio zostało stworzone po to, żeby Wam ułatwić życie! :)

Pokaż komentarze